seo7.pl

O akcesoriach łazienkowych słów kilka

Odpowiednie wyposażenie łazienki nigdy nie jest łatwe. Trzeba wybrać kafelki, muszlę toaletową, bidet, brodzik, wannę i akcesoria łazienkowe, które dopełnią aranżację. Akcesoria łazienkowe to między innymi półki, wieszaki na ręczniki, mydelniczki. Dodatki muszą pasować do całości wystroju pomieszczenia i być funkcjonalne. Jak je odpowiednio dobrać?

Są dwie zasady, które pozwolą stworzyć z łazienki odpowiednią całość. Pierwsza z nich polega na dobraniu dodatków zgodnych z aranżacją pomieszczenia. Dodatki są więc dobierane pod względem stylu i kolorystyki. Jest to sposób prosty i naturalny i wiele osób z niego skorzysta. Druga zasada polega na wykorzystaniu metody doboru akcesoriów łazienkowych metodą zastosowania kontrastu i zaprzeczenia.

Jeśli sprzęt podstawowy jest utrzymany w stylu retro, akcesoria łazienkowe powinny być bardzo nowoczesne, a nawet futurystyczne. Jest to jednak sposób dekorowania łazienki bardzo odważny i nie zawsze jest łatwy do zrealizowania. Można popełnić tutaj błędy i narazić się na śmieszność. Warto wtedy skorzystać z pomocy zawodowego dekoratora wnętrz, który doradzi i pomoże uzyskać planowany efekt. Przy wyborze akcesoriów łazienkowych warto również kupować dodatki z jednej firmy, które są utrzymane w podobnej linii kolorystycznej, stylowej i są wykonane taką samą metodą. Zawsze jednak warto samemu próbować wykorzystać swój naturalny potencjał aranżacji. Każdy z nas go ma, lecz czasami brakuje odwagi. Wiadomo, że nie można ciągle eksperymentować, bo może nam z tego wyjść coś bezsensownego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby próbować działać na mniejszych elementach, dodatkach w łazience. Nasza inwencja w tym zakresie może być zaskakująco dobra.

Więcej na ten temat znajdziesz pod tym linkiem http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/akcesoria-lazienkowe/lustra.html